Službeni internet portal Varaždinska županija

Prijavite se za popisivača poljoprivrede: Državni zavod za statistiku rok za prijave produžio do 24. lipnja

OBJAVLJENO 18.06.2020.

Na području cijele Republike Hrvatske će od 14. rujna do 14. listopada biti proveden Popis poljoprivrede 2020. godine. Državni zavod za statistiku traži popisivače koji će prikupljati podatke od obiteljskih poljoprivrednih gospodarstava, što će tijekom popisivanja zahtijevati puni dnevni angažman, uključujući subote i nedjelje.

Na prvom Javnom pozivu se Državnom zavodu nije prijavio dovoljan broj kandidata. Zbog toga je rok za prijavu produžen sve do 24. lipnja 2020. godine.

Zainteresirani kandidati trebaju na internetskoj stranici www.popispoljoprivrede.hr popuniti prijavu za popisivača, a iz Državnog zavoda navode da je potrebno popuniti i stručni test znanja o poljoprivredi.

U Varaždinskoj županiji Zavod planira angažirati 106 popisivača, a u cijeloj Hrvatskoj njih 1.697.

NAJČITANIJE NOVOSTI