Atrij Županijske palače u stilu pedesetih godina prošlog stoljeća

OBJAVLJENO 06.07.2019.

U okviru održavanja Festivala varaždinskih dvorišta, atrij Županijske palače zasjao je u stilu pedesetih godina prošlog stoljeća.

Manifestacija naziva Vintage Day koja je održana i prošle godine na kratko je vrijeme podsjetila građane te turiste na popularne 50-te godine kada su, osim specifičnog modnog izričaja, biciklističkim svijetom vladale čelične ljepotice, svima poznatije kao „specijalke“.

Obzirom da je atrij već duže vrijeme središte kulturnih i turističkih događanja, današnja subota iskorištena je za održavanje jedne posebne i zanimljive manifestacije.

Ovime je obogaćena turistička ponuda Varaždina te Županije, odlično se uklopila i spomenuti festival, a obzirom da su pedesete bile zanimljive i lijepe godine, te da je to doba bilo vrijeme pin up frizura i haljina, gramofona i glazbe s vinila, limunada i oldtimer biciklala, mnogobrojni posjetitelji su izrazili oduševljenje ovom manifestacijom.