Službeni internet portal Varaždinska županija

Županija podržava rad i aktivnosti Udruge Pogled

OBJAVLJENO 02.04.2019.

Danas se diljem svijeta obilježava Svjetski dan svjesnosti o autizmu. Naime, Glavna skupština UN-a odabrala je za obilježavanje 2. travnja čime želi skrenuti pozornosti javnosti diljem svijeta na sve veći problem ovoga složenog poremećaja koji se kod pojedinaca najčešće razvije u prve tri godine života i uglavnom traje do kraja života.

Tako je danas Na Franjevačkome trgu Udruga za autizam Pogled iz Nedelišća koja trenutno broji 90 članova od kojih su sva djeca, obilježila ovaj dan puštanjem prigodnih balona. Podršku radu Uduge dala je i posebna savjetnica župana Natalija Martinčević koja je naglasila kako je važno pomagati te davati podršku ovakvim udrugama.

- Varaždinska županija daje podršku radu  ove udruge, drago mi je da sam danas bila ovdje i podržala ovakve aktivnosti  – rekla je Natalija Martinčević.

NAJČITANIJE NOVOSTI