Službeni internet portal Varaždinska županija

U Zelendvoru održane Konjičke igre, Županija i ove godine podržala manifestaciju

OBJAVLJENO 01.07.2019.

U okviru obilježavanja Dana općine Petrijanec, a u organizaciji Udruge Konj moj prijatelj održne su tradicionalne Konjičke igre u Zelendvoru. Važno je napomenuti kako je Varaždinska županija podržala ovu manifestaciju s 20 tisuća kuna. Stoga je čast i dužnost da otvori same igre pripala zamjeniku župana Tomislavu Paljaku koji je pohvalio organizatora te naglasio važnost promocije konjičkog sporta.

- Zelendvor je idealno mjesto za ovakav oblik manifestacije, ovdje posjetitelji imaju prilike uživati u nadmetanju zaprega s profesionalnom i amaterskom opremom, a po velikome broju posjetitelja vidimo da ove konjičke igre imaju svoju važnost i vrijednost. Prve Konjičke igre održane su još 1995. godine i zahvaljujući entuzijazmu i dobroj volji organizatora te sponzorima uspjele su se održati – rekao je Paljak te naznačio kako je ovo dobra promocija za Općinu Petrijanec te cijelu Varaždinsku županiju.

NAJČITANIJE NOVOSTI