Službeni internet portal Varaždinska županija

Najbolji logičari regije

OBJAVLJENO 06.03.2018.

Prva gimnazija Varaždin bila je domaćin Međužupanijskog natjecanja iz logike i filozofije na kojem je sudjelovalo 42 srednjoškolaca iz Varaždinske, Međimurske, Koprivničko-križevačke i Krapinsko-zagorske županije.

Najviše znanja iz logike u kategoriji učenika prirodoslovno-matematičkih gimnazija pokazala je Aleksandra – Saša Božović iz Prve gimnazije Varaždin. Drugi je bio njen školski kolega Ilija Srpak, a treća Marta Frlin, također učenica Prve gimnazije Varaždin.

U kategoriji u kojoj su se natjecali učenici svih ostalih škola najbolji su bili učenici Srednje škole Ivanec:  Karla Huhoja osvojila je prvo, Mihael Rodek drugo, dok su treće mjesto podijelile Helena Peček i Teodora Vusić.

U kategoriji filozofija najbolja je bila Ema Smolić iz Gimnazije Antuna Gustava Matoša iz Zaboka, drugi je bio Alen Putnik iz Srednje škole Krapina, a treća Jelena Benčić iz Prve gimnazije Varaždin.

NAJČITANIJE NOVOSTI